• Projekt - EFFUSE -  Environment for the Future by Scientific Education

• EFFUSE -  Environment for the Future by Scientific Education – je cezhraničným  projektom, ktorého hlavným riešiteľom je Univerzita P. J. Šafárika, Prírodovedecká fakulta. Projektový tím tvoria odborníci Ústavu biologických a ekologických vied a Centra aplikovanej informatiky pod vedením RNDr. Ivany Slepákovej, PhD. z Oddelenia didaktiky biológie ÚBEV PF UPJŠ. Spoluriešiteľmi uvedeného projektu sú Užhorodská národná univerzita a ukrajinský Ústav rozvoja Karpatskej oblasti. Hlavným cieľom projektu je zvýšiť povedomie, najmä mladých obyvateľov, o stave životného prostredia vo svojom okolí a o potrebe chrániť ho, čo je v súlade s prioritami programu Hungary-Slovakia-Romania-Ukraine ENI CBC Programme 2014-2020 | HUSKROUA ENI CBC, medzi ktorými je okrem udržateľnosti zdravého životného prostredia aj ochrana prírodných zdrojov a znečistenie riek.

Do aktivít realizovanývh v povodí rieky Laborec budú zapojení žiaci a učitelia týchto škôl:

• Základná škola Mierová 1, Strážske
            • Gymnázium Ľ. Štúra 26, Michalovce
            • Gymnázium Pavla Horova, Masarykova 1, Michalovce

Podrobné informácie nájdete :

Univerzita získala cezhraničný projekt zameraný na ochranu životného prostredia | UPJŠ (upjs.sk)